Nuorodos

http://www.winespectator.com/ Bene išsamiausias puslapis, skirtas vynui internete. Tai JAV leidžiamo to paties pavadinimo žurnalo internetinis variantas. Čia rasite vyno naujienas iš viso pasaulio, paskaitysite apie vyno degustavimo pradmenis, jo pirkimo strategiją, galėsite išsirinkti maršrutą, jei norėtumėte apsilankyti kuriame nors garsiame vyno regione, įsirašyti į kursus virtualioje vyno mokykloje. Wine spectator gali didžiuotis didžiausia degustuotų vynų aprašymų baze. Pastaruoju metu žurnalo informacija tapo išimtinai mokama.

     

http://www.decanter.com/ Tai Didžiojoje Britanijoje leidžiamo žurnalo internetinis variantas. Jame labai daug operatyvios informacijos- pvz. apie 2002 metų vynuogių derlių įvairiose pasaulio šalyse (net Bulgarijoje!). Čia aptiksite žinomų ekspertų atsakymus į vyno mėgėjų klausimus. Puslapyje skelbiamos įvairių regionų vynuogių derlių lentelės, pateikiamas abėcėlinis vynuogių rūšių sąrašas su jų aprašymais, vyno gamybos ir vartojimo terminų žodynas (jame galime sužinoti, jog pvz. vyno ragavimas itališkai reiškia assaggio).

 

http://www.erobertparker.com/ Žymaus vyno eksperto Roberto Parkerio puslapis. Jo duomenų bazėje sukaupta informacija apie 50000 degustuotų vynų. Deja, neskubėkite džiaugtis iš anksto- čia viskas mokama ir naudojimasis baze paplonins jūsų piniginę 99$ per metus. Tačiau galite pabandyti užsiregistruoti nemokamam savaitės bandomajam laikotarpiui.

 

http://www.wines.com/ Puslapyje rasite daugybę pranešimų ir straipsnių nuorodų vyno tematika, pateiktų šios dienos pasaulio masinės informacijos priemonėse (įvairiose naujienų agentūrose, laikraščiuose, žurnaluose ir t.t.). Labai operatyvi informacija. Čia taip pat galima užduoti klausimą vyno ekspertui, apsilankyti degustuoto vyno duomenų bazėse.

 

www.somelje.lt Lietuvos somelje asociacija.