Facebook Twitter

Kalendorius

<<Gruodis 2023>>
PATKPŠS
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Šampano šventės renginiai

2016-09-21

Šiandien Vilniuje prasideda Šampano šventės renginiai, dovanojantys Lietuvos gurmanams galimybę trumpam persikelti į Šampanės regioną Prancūzijoje, atrasti naujus skonius ir geriau susipažinti su pamėgto ar neseniai atrasto gėrimo kultūra. Tai – jau antroji šventės savaitė, dalyvių laukia susitikimai su specialiai iš Prancūzijos atvyksiančių garsių šampano namų atstovais, atviros degustacijos, šampano ir maisto derinimo meną atskleidžiančios vakarienės.

„Tai – skoninė ir edukacinė šventė, organizuojama ne komerciniais tikslais, o siekiant kelti šampano kultūrą Lietuvoje. Norime supažindinti žmones su skonių įvairove, padėti suprasti, kas tai lemia, praplėsti akiratį ir lavinti skonį. Šventę organizuojame tiek profesionalams (jie kviečiami į specialias nemokamas degustacijas, apmokymus), tiek gurmanams bei mėgėjams“,- sakė šampano ekspertas ir renginio organizatorius Juozas Kabašinskas.

Šią savaitę Vilniuje lankosi Leclerc Briant, Devaux, Jacquart ir Philipponnat šampano namų atstovai. „Šventę pradėsime vakariene, kur mėgausimės gardžiu maistu, prie kiekvieno patiekalo priderintais šampanais, bendrausime su iš Šampanės atvykusiais svečiais“, - sakė J. Kabašinskas.

Rytoj, rugsėjo 22d., pirma dienos dalis bus skirta profesionalams. Tačiau 17 val. šampano ir austrių bare Epernay prasidės visiems atvira degustacija, kurios metu kiekvienas atėjęs galės paragauti net 22 skirtingų šampanų. „Tiek aš pats, tiek iš Prancūzijos atvykę ekspertai papasakosime apie kiekvieną šampaną, jo ypatybes. Paragavęs žmogus supras, kokią įtaką skoniui daro skirtingas brandinimas, cukraus kiekis ir kt. Svarbiausia – kiekvienas galės atrasti, kas jam patinka“, - pasakojo J. Kabašinskas. Degustacijos kaina – absoliučiai simbolinė, 20 eurų. „Vertinantys šampaną žino, jog paprastai tiek kainuoja dvi taurės, o čia ragausime net 22“,- sakė ekspertas.

Paklaustas apie šampano kultūrą Lietuvoje, J. Kabašinskas džiaugėsi jos kilimu. „Šiais metais švenčiame 10 metų darbo su šampanais sukaktį. Per šį laiką tiek daug pasikeitė! Mums pradėjus, į Lietuvą per metus buvo atvežama 3000 butelių, o šiandien – 180 000 butelių šampano. Patys atstovaujame virš 30 šampano namų ir tai dar tikrai ne pabaiga“, - sakė organizatorius. Jis pasakojo, jog antrus metus iš eilės organizuojama šventė sulaukė daug šampano gerbėjų dėmesio. „Vos paskelbus apie vakarienes, visos vietos buvo užimtos vos per tris dienas. Apie šimtą žmonių užsiregistravo į atvirą degustaciją; vietos į renginius profesionalams taip pat greitai buvo užimtos. Džiaugiuosi žmonių susidomėjimu, skonio lavėjimu ir šampano kultūros kilimu. Malonu prie to prisidėti“, - sakė J. Kabašinskas. 

 

Rugsėjo 21-23 d. vyksiančios antrosios šampano šventės profesionalams bei mėgėjams programa:

21d. 18.30 val. Išskirtinė vakarienė, kurios metu mėgausimės puikiu maistu ir prie jo priderintais šampanais! Vakarienėje dalyvaus bei apie savo šampanus papasakos Leclerc Briant, Devaux, Jacquart ir Philipponnat atstovai namų atstovai. Vieta: Paralelė 39 – braserija. Registracija el. paštu info@cognac.lt

22 d. 13-16 val. Uždara nemokama (pagal kvietimus) someljė bei restoranų profesionalams skirta degustacija – šampano namų pristatymas. vieta: Šampano ir austrių namai Epernay

17-20 val. Atvira degustacija: savo šampanus pristatys Leclerc Briant, Devaux, Jacquart ir Philipponnat atstovai; taip pat degustuosime Bonnaire, Gosset, Lallier, Larmandier Bernier ir Ruffin šampanus. Kaina: vos 20 eur! Vieta: Šampano ir austrių namai Epernay Vietų skaičius ribotas, išankstinė registracija: info@cognac.lt  

21 val. Uždaras VIP šampano vakaras (tik kviestiniai svečiai)

23 d. 11-16 val. Privačios šampano degustacijos atskirų restoranų personalui. (Pagal išankstinį restoranų, viešbučių pageidavimą).

Įdomūs pristatymai, pokalbiai su specialiai iš Prancūzijos atvykstančiais šampano namų atstovais bei šampano ekspertu Juozu Kabašinsku, išskirtinės degustacijos... Laukia tikrai puikus renginys!

Norintys tikslesnę informaciją gauti pirmi, rašykite el. paštu info@cognac.lt ir netrukus susisieksime.

SANTE!

Dalintis

Facebook

Komentarai

  1. Komentarų nėra

Komentuok

Vardas (privalomas)

El. paštas (privalomas)

freecap
Slaptasis žodis (privalomas)