Rašymo stilius

Pastabos įvairiomis temomis

Moderatoriai: Laimonas, vynux

Rašymo stilius

Standartinė Rita » 2005-08-05, 17:32:08

Periodiškai apsilankau Jusų puslapyje ir kiekvieną kartą prisiekiu daugiau nebeužsukti dėl labai elementarios priežasties: Jūsų, gerbiamieji, rašymo stilius yra siaubingas. Kai kurie palyginimai ar apibūdinimai yra mažų mažiausiai verčiantys iš koto. Mokykloje už tokį stilių nei dvejeto negautumėte. Tai ne tik nekultūringa, tačiau ir rodo nepagarbą tinklapio lankytojams, kurie dažnai gali net ir nesuprasti Jūsų pernelyg įmantrių komentarų. Dar daugiau - kiekviename aprašyme dažnai randu skyrybos ar net gramatikos klaidų!

Manau, šiuo atveju tiktų pasakymas: "Iš didelio rašto išėjote iš krašto".

Nuoširdžiai linkiu padaryti išvadas ir pasitaisyti.

Geros dienos.
Rita
 

gėda

Standartinė vynux » 2005-08-05, 23:01:46

mums gėda dėl gramatinių klaidų. iš tiesų. atsiprašom dėl skubos, nes puslapio priežiūra yra hobis ir malonus laiko leidimas su, deja, trupučiu atsakomybės.

dėl stiliaus: deja, jis toks koks yra. mums patinka žongliruoti tekstu, jį rekonstruoti, dekonstruoti ir kurti. tai tarsi literatūrinė inovacinė perversija. tik gramatinių klaidų negalima daryti :)
vynux
 
Pranešimai: 43
Užsiregistravo: 2004-01-06, 18:36:53
Miestas: Vilnius

Standartinė Rita » 2005-08-17, 18:07:31

Na nežinau... Man kai kurie išsireiškimai dvelkia ne teksto žongliravimu, jo rekonstrukcijomis ir kt., o neprofesionalumu. Kaip jau minėjau, iš kai kurių Jūsų žodžių derinių arba, kitaip tariant, "žodžių konstrukcijos" (gremėzdiška, bet savita, aišku), netgi nežinia, ką norite pasakyti.

Štai kad ir paskutinė vynų peržiūra bei degustacija - Kumala vynai. Na kas gi yra "naminės uogos"? Nėra tokių :( Yra sodo arba miško uogos... Arba - "brukniškos". Na juk nėra tokio žodžio...

Ir jau viršūnė - MINERALINIAI GĖRIMAI! Čia naujas platintojas? Nes iki šiol aš tik kompaniją MINERALINIAI VANDENYS esu girdėjusi...
Rita
 

Standartinė Regimantas » 2005-08-17, 18:30:51

Taip, gerbiamieji... Ne kas...
Ir pasiteisinimas "mums gėda" yra nepriimtinas.
Tituliniame puslapyje skelbiatės esą Vyno Institutas. Ir ne šiaip o su pretenzingu "TM" ženklu. O puslapį tvarkote atmestinai.
Klaidos, iškraipymai, nusipezėjimai. Kokį įvaizdį formuoja taip ir tokia publikuojama informacija ? Patikėkit - labai ne kokį.
Pasiskaičius degustacijas, publikuojamas naujienose kyla abejonės ne tik raštingumu bet ir kompetencija.
Tai atleistina paaugliams, kurie sukonstravo savo pirmąją internetinę svetainę nelabai žinodami ką ir kaip daro. Bet kai tą patį stilių pamatai rimtų dėdžių svetainėje iškilmingai sukant taurę ir vograujant apie vyno sukeliamus pojūčius darosi komiškai liūdna.
Nerimta, labai nerimta... :?
Regimantas
 

Standartinė vynux » 2005-08-17, 23:52:39

Vyno Institutas yra registruotas prekybinis zenklas.
Matyt ne visiems (importuotojams, Rita) patinka recenzijos. Pasitaiko klaidu. Taisom. Atostogos :) Kai bus is veiklos pinigai, tai bus ir stilistas. Del kompetencijos, tai ji auga jau ne vieneri metai. Kol kas Lietuvoje nera baigusiu enologijos studijas ar Masters of Wine. Tad visi mes daugiau ar maziau megejai. o recenzijos ir toliau bus bei ne visiems patiks.
vynux
 
Pranešimai: 43
Užsiregistravo: 2004-01-06, 18:36:53
Miestas: Vilnius

Standartinė Barboras » 2005-08-18, 00:45:00

Na, panašu, kad prieš vynai.com kažkas pradėjo gerai organizuotą ir suplanuotą puolimo kampaniją. Man, pvz. visiškai aišku, kad terminas "naminės uogos" ir reiškia Ritos siūlomą "sodo uogos". O šiaip matosi, kad puslapio kūrėjai labai tolerantiški žmonės, nes kiti p. Regimanto žinutę už švaistymąsi tokiais žodžais kaip "nusipezėjimai" seniai būtų ištrynę.
Pykčiu paremtos kalbos nueina vėjais, o geri darbai lieka. Linkiu sėkmės Vyno institutui!
Barboras
 

Standartinė Rita » 2005-08-18, 17:36:17

Dėl kompanijų, užssiimančių vynų didmenine prekyba: jei iš ES šalių atvežamas vynas - tai platintojas. Jei iš trečiųjų šalių - importuotojas. Taip kad prie žodžio "platintojas" prašome nesikabinėti :roll:

Dėl recenzijų: natūralu, kad jos ne visiems yra priimtinos. Mano komentarai, jeigu negerai supratote, yra ne dėl Jūsų skelbiamo turinio. Galite rašyti ir recenzuoti, kaip tik Jums patinka. Dar daugiau, niekas nesako, kad recenzijų neturėtų būti, tačiau aš norėjau išreikšti savo poziciją dėl stilistikos bei gramatikos klaidų. Tad norėčiau atkreipti gerb. Barboro dėmesį į tiesiog priimtas kalbos normas. Greičiausiai Jūs suprasite ir daugiau išsireiškimų, neegzistuojančių norminėje kalboje. Apie pavyzdžius galite pamastyti patys :)

Na ir pabaigai: neieškokite sąmokslo ten, kur jo nėra, nes primenate žymų, tačiau liūdnai pagarsėjusį Lietuvos politiką (ir ne vieną). Jei iš dviejų žmonių išreikštų nuomonių darote tokias išvadas, situaciją vertinate kiek hiperbolizuotai. O mes juk tiesiog diskutuojame, kaip turėtų atrodyti rimtų ekspertų rašymo maniera.

Geros dienos :)
Rita
 

Standartinė Regimantas » 2005-08-18, 17:48:08

Barboras rašė:Pykčiu paremtos kalbos nueina vėjais, o geri darbai lieka.


Pykčio čia tikrai nėra. Tiesiog pastabos apie akis badančias klaidas ir "išėjimą į kraštą iš didelio rašto". O jei jos nueis vėjais - tai tiek ir verta stengtis priminti padebesiais skrajojantiems ekspertams apie žemę ir joje paliktas elementarias klaidas.

O apskritai, jei savininkams lengvai "dzin" o jų puslpaio fanams tai "pykčiu paremtos kalbos" tai man apskritai nusišvilpt.

Ne mano kiaulės, ne mano pupos, ne man ganyt (C) Liaudies išmintis.
Regimantas
 

zlobai

Standartinė Svecias » 2005-08-18, 23:17:27

ble... nu, jus pavarot biciukai ant vynai.com as vietoj ju seniai ismesciau tokius zlobus. man tai viskas cia vynai.com suprantama. ju kalba, bajeriai, netradycinis rasymas. prisikabint galima prie bet ko. kai tai daroma piktybiskai tai kitaip nei nu y na... puolimo nepavadinciau. vynai.com, nekreipkit demesio i tuos zlobus. dekit an tokiu ir varykit kaip ir anksciau. nu, klaidas pasiziurekit. ciao.
Svecias
 

Standartinė Laimonas » 2005-08-19, 02:16:48

Siunčiu i visų širdis saulės spindulėlį, šiandien parsivežtą nuo nuostabaus Aukštaitijos ežero. Tegul jis pasiekia ir sušildo net ir atokiausią sielos kertelę. Visiems linkiu pagarbos vieni kitiems.
Laimonas
 
Pranešimai: 38
Užsiregistravo: 2004-01-06, 13:37:06
Miestas: Vilnius

baigiam

Standartinė vynux » 2005-08-19, 13:08:24

yo yo yo, vasara atėjo ir prasidėjo :)

siūlau baigt tą "perepiska Marksa s Engelsom". vynai.com savo pasakė, fanai apsipjovė. žinios aiškios. taškas. pirmyn į ateitį šviesią.
vynux
 
Pranešimai: 43
Užsiregistravo: 2004-01-06, 18:36:53
Miestas: Vilnius

Standartinė Rita » 2005-08-19, 14:12:43

Smagu, kad ne tik pasakė, bet ir išvadas padarė. Sveikinimai už dailų Rothschild'o CS iš Čilės aprašymą :) Net ir platintojo pavadinimą sugebėjote teisingai parašyti. Valio ir gero savaitgalio :)
Rita
 

Standartinė Svečias » 2005-08-19, 15:09:56

Rita rašė:Smagu, kad ne tik pasakė, bet ir išvadas padarė. Sveikinimai už dailų Rothschild'o CS iš Čilės aprašymą :) Net ir platintojo pavadinimą sugebėjote teisingai parašyti. Valio ir gero savaitgalio :)


Taip taip. Aprašymo autoriaus nesupainiosi su niekuo kitu.

"Šiltas saldžių vaistažolių...aromatas"
"draugiški taninai"

Net ištraukus šiuos žodžius iš konteksto suprati - tai didžiojo "Vyno institutas TM" žodžiai....
:lol:
Svečias
 


Grįžti į Pastabos įvairiomis temomis

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron