Facebook Twitter

meniu.lt

Kalendorius

<<Gruodis 2018>>
PATKPŠS
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Tas puikusis Brunello

2012-05-29
            Tvirtas, galingas, ilgaamžis. Kas negirdėjo apie legendinį vyną Brunello di Montalcino? Turbūt tokių nedaug, o jei visgi atsiras, tai verčiau skubėkit į parduotuvę, o vėliau perskaitykit ir šį straipsnį.
            Gegužės viduryje Vilniuje apsilankė Brunello di Montalcino konsorciumo vyndariai, vadovaujami konsorciumo direktoriaus p. Stefano Campatelli. Konsorciumas įkurtas 1967 m., jam priklauso 250 vyno gamintojų.
            Montalcino (tarti Montalčino) kalva ir to paties pavadinimo komuna (administracinis vienetas) įsikūrusi apie 115 km į pietus nuo Florencijos miesto, jos plotas – 24.000 ha, vynuogynai užima 3.500 ha. Brunello gaminamas tik iš Montalcino teritorijoje auginamų Sangiovese vynuogių (čia Sangiovese vadinama Brunello). Montalcino vietovėje vynas gaminamas jau nuo senų laikų. Dar 1550 m. bolonietis vienuolis Leandro Alberti knygoje „Visos Italijos aprašymas“ Montalčiną pristatė kaip „šalyje garsėjantį gerais vynais, gaunamais iš tų linksmų kalvų“.
            Tačiau šiandieninis Brunello vynas gimė XIX a. pabaigoje, kuomet buvęs Garibaldžio kariuomenės karys Ferrucio Biondi Santi, grįžęs namo, užsiėmė žemės ūkio veikla Tenuta Il Greppo di Montalcino valdose, dirbdamas tik su Sangiovese vynuogių veisle bei vynus ėmęs brandinti ąžuolo statinėse ilgesnį laiką. Šiandien Brunello di Montalcino ąžuolo statinėse brandinamas mažiausiai 2 metus, o vartotojui vynas gali būti pateikiamas praėjus 48 mėnesiams po derliaus nuėmimo (Riserva praėjus dar metams).
            Rūsyje Brunello gali būti išlaikomas itin ilgai – kelis dešimtmečius, puikiai dera su raudonąja mėsa, laukine paukštiena ir žvėriena, brandintais sūriais.
            „Stiklių“ viešbutyje surengtoje degustacijoje, savo vynus pristatė „Barbi, „Capanna“, „Collemattoni“, „Donatella Cinelli Colombini“, „Il Poggione“, „La Lecciaia“, „La Magia“, „La Poderina“, „Mocali“, „Sassodisole“, „Solaria“, „Tenuta San Giorgio“, „Tenute Silvio Nardi“, „Uccelliera“ vyninių atstovai. Prieš renginį įvykusio seminaro metu jo dalyviams suteikta puiki galimybė susipažinti su 13-os skirtingų gamintojų 2007-ųjų metų derliaus Brunello di Montalcino.
            Visi degustuoti vynai buvo tikrai puikūs. Labiau skiriasi vyndario požiūris į vyną, jo stilių ir kokį stilių Jūs pats labiau mėgstate - nors dauguma Brunello brandinami didelėse ąžuolo statinėse, kai kurie vyndariai naudoja mažas statinaites - jose brendusiuose vynuose labiau jausime ąžuolo įtaką. Kiti vyndariai iš pradžių vyną laiko mažose statinėse, vėliau perkelia į didesnes, tradicines botti.            
           Rosso Di Montalcino DOC vynai taip pat gaminami iš Sangiovese vynuogių, tačiau statinėse bręsta trumpiau – minimalus reikalavimas - 6 mėnesiai, todėl neretai vadinami „Baby Brunello“. Sant‘Antimo DOC vynai gali būti tiek jauni, tiek ir pabrandinti statinėse, juose leidžiama naudoti tarptautines vynuogių veisles, kaip Cabernet Sauvignion, Pinot Nero, Merlot, Chardonnay. Moscadello di Montalcino DOC vynai, pagaminti iš Moscato Bianco vynuogių gali būti ramūs, silpnai putojantys (frizzante) arba vėlyvojo skynimo derliaus (vendemnia tardiva). Vėlyvojo derliaus vynas – puikus desertų palydovas.


Foto: žurnalas "Geras skonis"

Dalintis

Facebook

Komentarai

  1. Komentarų nėra

Komentuok

Vardas (privalomas)

El. paštas (privalomas)

freecap
Slaptasis žodis (privalomas)