SIULAU: Coto de Hayas Fagus 2001, Campo de Borja

Vynų degustacija

Moderatoriai: Laimonas, vynux

SIULAU: Coto de Hayas Fagus 2001, Campo de Borja

Standartinė Pinotas Nuarycius » 2005-03-22, 17:27:24

Eilini karta issisoksiu, bandydamas isiulyti nauja kandidata jusu teismui. Siuo metu VP Marketas pardavineja Fagus 2001 pigiau grybo (39lt), kai pasauly jis kainuoja nuo 18 euru, t.y. virs 60lt (sena VP kaina berods buvo ~69lt).

Kodel reiketu atkreipti demesi i vyna is "kazkokio" Campo de Borja? Yra bent 2 priezastys:

1) 2001 metais ten buvo labai geras vintage,
2) Wine Report 2005 (Tom Stevenson, et. al.) si vyna itrauke i "best quality spanish wines" desimtuka astuntuoju numeriu.

Tad "naletaj tarapysj, pakupaj zhyvopysj" :) As asmeniskai viena butelaiti jau priglaudziau ir laukiu, kada pasibaigs sloga, tuomet bandysiu. Ta proga pagalvojau, kad butu idomu ir jusu svaria nuomone isgirst :)
Pinotas Nuarycius
 

ok ok

Standartinė vynux » 2005-03-23, 11:08:56

ach tie viliotojai :) artėja šv. Velykos. pažiūrėsim, kap dugną dėsim.
vynux
 
Pranešimai: 43
Užsiregistravo: 2004-01-06, 18:36:53
Miestas: Vilnius

Standartinė Geltoni džinsai » 2005-04-05, 10:24:07

taigi naujienose aptartas tas Fagus.
Geltoni džinsai
 

Standartinė Pinotas Nuarycius » 2005-04-06, 12:04:37

Aptartas tai aptartas, taciau aptarimas atsitiko kiek veliau uz paraginima ta padaryti. Kadangi forumas kuri laika neveike, tau susidare klaidingas ispudis, jog buvo atvirksciai.
Pinotas Nuarycius
 

Fagus

Standartinė Septyntaškė » 2005-09-26, 12:41:09

Fagusą sudorojo Vyno žurnalas. Parašė nedaug - apie 86 balus. Ir kas jiems neįtiko. Švelnumas? Norėjosi rūgšties?
Septyntaškė
 

Standartinė vynozurnalas » 2005-09-28, 12:40:10

nesudorojo "vyno žurnalas" šio vyno, nes gauti 86 balus nelengva. buvo keletas aklosios degustacijos dalyvių, kurie parašė šiam vynui 88 balus, tačiau kai kas davė tik 83. buvo davusių ir 86. vidurkis, manau, yra neblogas, atspindintis bendrą nuomonę.
tačiau, sutinku, kad savo vyšnišku vaisiškumu ir švelniu kokoso ąžuoliškumu šis vynas gali sužavėti.
vynozurnalas
 

Standartinė Pinotas Nuarycius » 2005-09-29, 13:12:58

Leisiu sau įsiterpti, pasakydamas, kad 86 balai yra geras įvertinimas, suvokiant įvertinimo svorį maždaug WS griežtumu. Man atrodo, kad "Vyno žurnalo" skiriami balai yra šiek tiek rezervuotesni už (bent jau ankstyvuosius) vynai.com balus.

Aš nežinau kiek žmonių atlieka ragavimus pas vynai.com, tačiau spėju, kad mažiau, nei "Vyno žurnale". Tai nėra kaip nors blogai (Parkeris pats vienas užsiima reitingavimu), tačiau gali įnešti tam tikro subjektyvumo, priklausomai nuo momentinių vyno pomėgių ir "gerumo" supratimo. Esant didesniam ragautojų skaičiui, bet koks nuomonių išsibarstymas yra suvidurkinamas ir mažina balą.

Taigi nelabai korektiška tiesiog taip imti ir sulyginti vynai.com ir "Vyno žurnalo" reitingus, tačiau galima drąsiai lyginti kurio nors vieno autoriteto reitingus tarpusavyje ir tikėtis nuoseklumo. O geriausia nuolat ragauti pačiam :)

Beje, "Vyno žurnale" nurodyta nereali "Fagus" kaina. Kur jo galima už tiek nusipirkti? :)
Pinotas Nuarycius
 

?

Standartinė vynux » 2005-09-29, 14:38:53

žinant, kad ChikiPiki pats turėjo tą buteluką, įdomu, kaip jis pats įvertino.
vynux
 
Pranešimai: 43
Užsiregistravo: 2004-01-06, 18:36:53
Miestas: Vilnius

Standartinė Pinotas Nuarycius » 2005-09-30, 18:24:20

Šį vyną ragavau visus du kartus ir, ko gero, asmeniškai būčiau labiau linkęs pritarti vynai.com įvertinimui, nei tam, kuris pateiktas "Vyno žurnale": mano nuomone, vynas yra greičiau "puikus", nei "labai geras" ("puikiu" laikau tą, kuris perlipa 90 balų ribą).

Mano nuosava neformali ir todėl nebūtinai nuosekli reitingavo sistema šiam vynui "išdavė" apie 90-91 balą (neapsisprendžiu, nes ypatingai gerą įspūdį paliko pirmas ragavimas, o antrasis dėl neaiškių priežasčių buvo trupučiuką mažiau nusisekęs).

Beje, visi ispaniškieji vynai pas VŽ yra įvertinti vidutiniškai keliais balais prasčiau nei praeitame numeryje reitinguoti panašaus lygio Čilės vynai, kurie gana nesunkiai surinkdavo 88 ar 89 balus, tekainuodami apie 30lt. Nežinau kaip tai paaiškinti, žiūrėsim kokie bus tolimesni reitingai...

Dar pagalvojau: o gal VŽ ragavo kažkokį kitą vyną panašiu pavadinimu? Mat nurodyta 23 litų kaina yra visiškai nereali, šis vynas kainuoja 2x brangiau.
Pinotas Nuarycius
 

Standartinė vynozurnalas » 2005-10-01, 12:00:36

manau, kad vynozurnalo vertinimai ateityje bus artimesni antram numeriui. nes pirmojo numerio vertinimo metu kai kurie dalyviai naudojo siek tiek per daug optimistiska poziuri i vyna, kuri veliau pakeite siek tiek atsargesne sistema, artima vyno zurnalo visu dalyviu poziuriui. noriu pasakyti, kad vienas is vynai com atstovu aklojoje vyno zurnalo degustacijoje aptariamam ispaniskam vynui dave 88 balus, kaip ir kai kas is labiausiai patyrusiu vyno klubo ekspertu. tiketina, kad del kainos buvo suklysta (visur dirba zmones:), o is didmenininku nesulaukiame noro bendradarbiauti, kas siek tiek sumazintu galimu klaidu skaiciu), reiks patikrinti.
vyno zurnalo degustaciju dalyviu sudetis kinta labai nezymiai. tiesa, vertinimo grupeje atsiranda nauju zmoniu (pvz. darius voisiat), taciau ju profesionalumu ir nuomones vientisumu galima drasiai pasitiketi, ka parodo ir vidutinis ju vertinimo nesutapimo su bendra nuomone kartu skaicius.
vynozurnalas
 

Standartinė Pinotas Nuarycius » 2005-10-03, 13:52:16

Tiesą sakant, kažką panašaus aš ir pats buvau išmąstęs. Žurnalas dar tik startuoja, todėl tam tikri svyravimai yra visiškai normalus reiškinys, prieš užsiimant tvirtas nuosavas pozicijas ir jų nuosekliai laikantis. Mano nuomone, svarbu yra ne tiek absoliutus balas, kiek santykinė vyno padėtis kitų to paties žurnalo vertintų vynų atžvilgiu. Kitaip sakant, jei jau būt dosniam, tai dosniam visiems (ir atvirkščiai). Man visai priimtinas ir 86 balų įvertinimas, jeigu kiti panašaus lygio vynai pagal gautus balus nebus plačiai išsibarstę: tiesiog žinosiu, kad VŽ yra "griežtas bet teisingas" šaltinis :)
Pinotas Nuarycius
 


Grįžti į Degustacijos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron