Puslapis 11

Sulfitai

StandartinėParašytas: 2006-02-14, 15:43:37
Evelina
Sveiki, gal kas galėtų praktiškai pakomentuoti, ką reiškia užrašas ant vyno butelio "sudėtyje yra sulfitų". Ar tai turi įtakos vyno kokybei, skoniui, kitoms savybėms? O gal apskritai verčiau nepirkti gėrimo su tokiu užrašu etiketėje ir pasiieškoti vyno, kurio sudėtyje sulfitų nėra?

nieko baisaus

StandartinėParašytas: 2006-02-14, 16:02:01
Oras
tai nieko baisaus. visuose vynuose yra sulfitu del fermentacijos, net jei ju ir neprideda vyndariai. pridedant sieros dvideginio (SO2) dirbtinai, siekiama issaugoti vynus nuo bakteriju ir naturaliu mieliu veiklos. sulfitai - pries vyno sugedima ir uz jo sviezuma. siuolaikinese technologijose sulfitu naudojama maziau nei anksciau, bet ES reikalauja tai zymeti. budavo anksciau, bet to nerasydavo.

StandartinėParašytas: 2006-02-28, 19:29:46
Evelina
Ačiū, nuraminot. :D O tai labai jau "chemiškai" skamba ta formuluotė

Re: Sulfitai

StandartinėParašytas: 2008-11-19, 11:36:30
PTK
Vyne natūraliai gaminasi labai daug cheminių junginių tame tarpe ir sulfitų. taip kad, sakyti, kad pas mane yra natūralus vynas ir jame nėra jokių chenikalų yra labai neteisinga. Gaminant vyną jau žinomais pasaulyje metodais kaip tik yra mažinami tie natūralūs cheminiai junginiai kurie ir gadina vyną - tiek skonį, tiek aromatą. Įvairūs priedai kaip tik be kitų teigiamų savybių mažina, neutralizuoja arba naikina įvairius neigiamus cheminius junginius kurie natūraliai visada yra vyne - tokius kaip aceldehidai, enzimai. Naturaliai gaminant vyną visada lieka likutinis sieros dioksidas kuris generuojasi į vandenilio sulfidą. Vėlgi įdedami priedai mažina šitą tendenciją. Ezoterinės cukraus formos fermentavimosi metu visada išskiria sulfitus kurie būna taip vadinami pririšti molekulėse. Naudojant kai kuriuos priedus"atrišame" dalį (tik dalį) sulfitų ir paverčiame laisvais, kurie be kitų funkcijų ir atlieka sterilizavimo funkciją. Taigi sakyti, kad natūraliame vyne nėra sulfitų, sulfidų ar kitų cheminių junginių yra didžiausia nesąmonė. Yra jame labai daug ir organinių ir neorganinių junginių. Šiuolaikinės vyndarystės tikslai ir yra atsikratyti neigiamų chemikalų vyne taip pat ir neigiamo bakterijų poveikio pagerinant visas vyno savybe